بلاگي درباره كارت ويزيت بلاگي درباره كارت ويزيت .

بلاگي درباره كارت ويزيت

مهمترين نكات در پباده سازي و چاپ تراكت

بررسي مهمترين نكات در پباده سازي و چاپ تراكت

وقتي سخن از پباده سازي و چاپ تراكت مي گردد ; مهم ترين نكاتي كه بايستي پيش از گزينش سنجيده شود , سايز , متاع , گرماژ , روكش و در غايت پباده سازي تراكت به صورت درست است . در‌اين مقاله مي خواهيم به ابلاغ بي آلايش به معرفي و توضيح هر يك از اين ويژگي‌ها بپردازيم .

 

 

1 - سايز تراكت

 teraketsam

اندازه‌ي صفحه تراكت بر مبناي استانداردهاي مشخصي گزينش مي شود . اين اندازه‌هاي استاندارد از بزرگ به كوچك مشتمل بر A6 , A5 , A4 , A3 و A7 است . در‌اين دربين كاغذهاي A6 و A5 از محبوبيت بيشتري برخوردار مي باشند . علت اين فرمان هم اندازه‌ي ميانگين و قيمت خوب آنها است . بعد از اين دو سايز A6 و A5 , كاغذهاي متداول A4 قرار دارا هستند كه دارنده ارتفاع ۲۹۷ و پهنا ۲۱۰ ميلي‌متر مي باشند . حالا در‌حالتي كه اين اندازه‌ها را به ترتيب كوچك كنيم به سايز ۱۰۵ در ۷۴ ميلي‌متر خوا‌هيم رسيد كه دقيقا به عبارتي اندازه‌ي ورقه A7 است . كاغذهاي A3 هم با سايز ۴۲۰ در ۲۹۷ ميلي‌متر براي تراكت مورد به كار گيري قرار مي گيرند .

قابل ذكر است بجز كاغذهاي محرمانه A , تراكت‌ها را مي‌توان به صورت كاغذهاي DL ( كه به اندازه‌ي يك سوم برگه A4 و در سايز پاكت‌هاي ملخي‌ به صورت ۹۹ در ۲۱۰ ميلي‌متر ميباشند ) و كاغذهاي مربعي هم چاپ كرد .

 

در مسئله اندازه‌ي برگه انتخابي , اعتنا به مورد تراكت و حجم اطلاعاتي كه ميخواهيد از اين شيوه به مخاطب انتقال دهيد دوچندان كليدي است . همينطور خوبتر است اندازه‌ي ورقه شما طوري باشد كه به راحتي بوسيله مخاطب محافظت شود ; و با يك تاي معمولي در جيب يا اين كه كيف وي قرار بگيرد .

 

2 - كالا برگه تراكت

 

صفحه تراكت معمولا از دو محصول برگه تحرير يا اين كه گلاسه تعيين مي‌گردد . كاغذهاي تحرير به عبارتي كاغذهاي معمولي مي‌باشند كه براي نوشتن مورد به كار گيري قرار ميگيرند . كاغذهاي گلاسه هم آن گونه از كاغذهاي براقي مي باشند كه ممكن است آنان را در پوسترها و برگه‌هاي تبليغاتي كليدي ديده‌ايد .

 

در‌اين دربين , به طور معمول گزينش في مابين اين دو گونه فرآورده ورقه بيشتراز هر چيز به ميزان ميزان دارايي شما برمي‌گردد . گرچه شكي درين مورد نيست كه يك تراكت با برگه گلاسه از كيفيت , زيبايي و جذابيت بيشتري برخوردار‌است .

تفاوت مهم صفحه تحرير و گلاسه , در متخلخل بودن ورقه تحرير و نفوذناپذيري برگه گلاسه در قبال رنگ است . اين مورد به راحتي با ديدن كردن و دست كشيدن روي ورقه معلوم است . برگه تحرير , دارنده جنسي زبرتر و نوعي بافت است . همينطور رنگ پرينتر در آن شكافت مي كند . در فيض تصاوير روي آن متحير و مبهوت بوده و به براقي صفحه گلاسه نيستند .

 

مقابل , ورقه گلاسه سطحي صاف و درخشان داراست كه رنگ به‌جاي رخنه در آن روي آن مي‌نشيند . به‌اين تريتيب نتيجه‌ي پاياني فعاليت شفاف‌تر , درخشان‌تر و زيباتر جلوه مي‌نمايد .

 

3 - گرماژ تراكت

 

در مبحث صفحه , مسئله‌ي گرماژ , يك روش محاسبه كلي دارااست . براي مثال زماني ميگوييم ورقه تحرير ۷۰ گرم است ; يعني هر برگه تحرير ۱۰۰ در ۱۰۰ سانتي‌متري , ۷۰ گرم وزن دارااست . ارگانيك است كه هرچقدر گرماژ صفحه مدنظر شما بيشتر باشد ; آن برگه ضخيم‌تر و ولي گران‌تر است . كاغذهاي تحرير مو جود در بازار به‌طور معمول ۷۰ , ۸۰ و ۱۰۰ گرمي ميباشند . اگر چه گرماژهاي متنوع ديگري هم در همين حدود موجود هست . همينطور كاغذهاي گلاسه جانور در بازار غالبا ۲۰۰ و ۲۵۰ گرمي ميباشند ; اما دراين مورد نيز تنوع بيشتري وجود داشته و از نمونه‌هاي ۸۰ تا ۳۵۰ گرمي مي‌توان استفاده نمود . در غايت توجه نماييد كه كاغذهاي گلاسه به صورت درخشان يا اين كه مبهوت و يك رو يا اين كه دو رو ارائه ميشوند .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۵:۴۳ توسط:علي مرادي موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :